אדריכל / מעצב?
מעוניינים לקבל הצעת מחיר?× סגור

טרנדים חדשים בעיצוב דלתות פנים

בימים עברו הושם הדגש המרכזי בעיצוב דלתות פנים על היותן יעילות, ומספקות חציצה וסגירה בין חללים פנימיים בבית. ואולם, עם התגברות המודעות הציבורית, הפכו דלתות הפנים לחלק מהותי מתרבות עיצוב הבית, ומוצעות כיום לצרכן הישראלי בקשת רחבה של דגמים, גדלים, צבעים וסגנונות.

בימים עברו הושם הדגש המרכזי בעיצוב דלתות פנים על היותן יעילות, ומספקות חציצה וסגירה בין חללים פנימיים בבית. ואולם, עם התגברות המודעות הציבורית, הפכו דלתות הפנים לחלק מהותי מתרבות עיצוב הבית, ומוצעות כיום לצרכן הישראלי בקשת רחבה של דגמים, גדלים, צבעים וסגנונות.
כמו בכל תחום עיצוב, גם דלתות הפנים מושפעות מטרנדים עכשוויים, כפי שניתן לראות בדגמים העדכניים של חברת פנדור. האלמנטים החדשים הכוללים בין היתר פיתוח של ציפויים עמידים, גדלים לא שגרתיים, גוונים ודוגמאות עכשוויות, ואפשרות להתאמה אישית של הדלתות. 

 

 דלתות פנים מינימליסטיות

 מגמת העיצוב המינימליסטית הובילה לביקוש גובר עבור דלתות פנים בעלות קו נקי ואחיד, מראה אלגנטי וישר, וגוונים בהירים של לבן ושמנת. חזות זו מאפיינת גם את עיצוב המשקופים והידיות של הדלת, שהינם בעל קווים ישירים, פשוטים ונקיים. כמו כן, בסגנון המינימליסטי ניתן לשלב עיטורים עם השפעות יפניות, המתבטאות בקווים אנכיים או אופקיים לאורך הדלת, ואפשרות להדגשה בעזרת פסי אלומיניום עדינים. סגנון מודרני זה של דלתות פנים מעניק לבית חזות יוקרתית, שלווה ונעימה, המשתלבת היטב עם גוון הקירות והחלל.

 

דלתות הזזה ודלתות נסתרות

דלתות הזזה זוכות לעניין מחודש בשוק הישראלי, בעיקר בזכות התאמתן לסגנון העיצוב המינימליסטי. כיום הן מבוקשות במיוחד עבור חללים קטנים כמו חדרי ארונות, או חללים רטובים כמו חדרי שירותים ואמבטיה. דלתות אלו מחליקות על פני מסילה לאורך הקיר, ולכן תופסות שטח מזערי מחלל החדר. כמו כן, בהיותן פשוטות לפתיחה, דלתות ההזזה מבוקשות  מאוד עבור חדרי ילדים. מגמה נוספת בענף דלתות הפנים בהקשר לגישה המינימליסטית, היא של דלתות בעלות צירים נסתרים המשתלבות בצבען ובקוויהן עם הקיר, ומעניקות מראה אחיד וזורם לחללי הבית.

 

דלתות בהתאמה אישית כחלק מגישת העיצוב הכולל

בית ממוצע מורכב ממספר בלתי מבוטל של דלתות פנים המיועדות למגוון שימושים, כמו בחדרי שינה, חדרי ילדים, שירותים, אמבטיה, חדרי שירות, מזווה ויציאה למרפסות. כלומר, לדלתות יש השפעה ניכרת על חזות הבית והאווירה בו. מכיוון שכל בית ניחן בגודל ובסגנון ייחודי, חברת פנדור מציעה ללקוחותיה התאמה אישית של דלתות פנים כחלק מגישת העיצוב הכולל. כך לדוגמא, לבית מינימליסטי יתאימו דלתות פנים בהירות בעלות קו נקי ומופשט, ואילו לבית כפרי וצבעוני יתאימו דלתות פנים בצבע עץ או אלון מולבן. כמו כן, ניתן בימינו להזמין דלתות פנים בגדלים לא סטנדרטיים, בגובה של עד כ- 2.4 מטרים וברוחב של עד מטר אחד, כשעבור פתחים גדולים יותר ניתן להתקין דלתות דו כנפיות או דלתות הזזה.

 

 חומרי גלם איכותיים עבור דלתות ומשקופים

העלייה באיכות החיים הובילה לביקוש גובר עבור מוצרים איכותיים גם בתחום דלתות הפנים, כלומר לדלתות בעלות רמות גימור ועמידות גבוהות. מבוקשות במיוחד הן דלתות יוניק שנצבעות בתנור ומאופיינות בגימור מעולה, עם אפשרות להוספת חריטות מעוצבות. כמו כן, גובר הביקוש עבור דלתות שחלקן הפנימי עשוי מפלקסבורד שמספק רמת בידוד תרמית ואקוסטית גבוהה, מסייע בעיכוב בעירה, ואינו מתעוות בחום או קור. זאת לצד משקופים פולימריים WPC הידועים בחוזקם ובעמידותם מפני רטיבות ומזיקים.

דלתות פנים עם ציפויים עמידים

דגש מיוחד בעיצוב דלתות פנים עבור הקהל הישראלי, מושם על עמידות בפני מים. זאת עקב  שימוש רב במים וחומרי ניקוי כימיים הנהוג בעת שטיפת רצפות בבתים, מה שגורם לפגמים בחלקם התחתון של דלתות ומשקופים. במיוחד עבור מטרה זו פיתחה פנדור דלת מעוצבת מדגם יוניק, העשויה מחומרי גלם  ידידותיים לסביבה עם גימור צבע בגווני לבן ושמנת, או ציפוי פורמייקה. אלו הן דלתות חזקות ועמידות  למים בעלות אקוסטיקה משופרת,  המוצעות לציבור במגוון רחב של סגנונות ועיצובים.

חדר שינה עם מיטה חדר שינה עם מיטה וטלוויזיה
לכל המאמרים
× × סגור